Dworze przewodnik dla odkrywców przyrody - książka

54,90 

Informacje dodatkowe

Brak w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Jest wiele książek – encyklopedii, które opisują świat w okół nas. W zasadzie można zadać pytanie, po co kolejna pozycja podająca definicje gatunków roślin, zwierząt, czy opisująca znane zjawiska zachodzące w przyrodzie? Wydawnictwo Dwie Siostry przyzwyczaiło nas, że trzymają się z daleka od banału.
“Na dworze” to kompletne “narzędzie” twórczego spędzania czasu po za domem. Oczywiście oprócz definicji o zwierzętach, roślinach, kamieniach, chmurach i planetach, znajdziecie tu pomysły na eksperymenty, wycieczki, obserwacje i zabawy. Podsumowując, największą wartością tej książki oprócz wyjaśnienia, co jest czym i dlaczego, jest jak tego doświadczyć i zbadać.
Książka zdobyła wiele nagród, w tym prestiżową Bologna Ragazzi Award 2015. Gorąco polecam wszystkim małym czytelnikom ceniącym empirię, a nie tylko teorię.

Praca zbiorowa – Maria Ana Peixe Dias, Inês Teixeira do Rosário
Ilustracje – Bernardo P. Carvalho
Tłumaczenie – Tomasz Pindel
Wydawnictwo – DWIE SIOSTRY
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Format – 21.8 x 17.0 cm
Ilość stron – 368
Wiek – 8+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY