Potęga liczb - książka

44,90 

Informacje dodatkowe

Brak w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Platon widział w matematyce sposób na obiektywne poznawanie realnie istniejącego świata idei niepoznawalnych innymi metodami niż za pomocą rozumu. Arystoteles uważał, że matematyka to zajęcie, w którym bada się relacje pomiędzy określonymi obiektami, i w której istnienie jest przypisywane owym relacjom, a nie samym obiektom.
Czym jest zatem matematyka? Pozwólcie, że uproszczę to do znanego stwierdzenia “Matematyka to królowa nauk” i zgadzam się z powiedzeniem Immanuela Kanta, że “W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki.”
Nasze zaprzyjaźnione Wydawnictwo Kropka niedawno wydało fantastyczny przewodnik po matematyce. Nie jest to kolejna encyklopedia dla dzieci. Jest to książka, która w umiejętny sposób wciąga młodego czytelnika w świat i historię tej królowej nauk. Wasze pociechy dowiedzą się z niej, w jaki sposób liczono w starożytności, kto wymyślił pierwsze miary i dlaczego zdecydowano, że metr to będzie dokładnie 100 centymetrów? Dlaczego co kilka stuleci pomijany jest rok przestępny i dlaczego podróżujący pociągiem w XIX w. nawet w czasie krótkich dystansów musieli kilka razy przestawiać zegarki? Takich ciekawostek w tej książce jest mnóstwo.
“Potęga liczb” Isabel Thomas, Roberta Klanten, Mariii-Elisabeth Niebius, Raphaela Honigstein to bardzo wartościowa książka, która być może niejednego matematycznego sceptyka przekona do zmiany zdania. Całość została ładnie wydana, twarda oprawa i ciekawe ilustracje Danieli Olejníkovej dopełniają tylko opisywane historie liczb. Gorąco polecam i nie tylko matematycznym “świrusom”.

Autor- Isabel Thomas, Robert Klanten, Maria-Elisabeth Niebius, Raphael Honigstein
Ilustracje – Daniela Olejníková
Tłumaczenie – Adam Pluszka
Wydawnictwo – Kropka
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 24.0 x 28.0 cm
Ilość stron – 64
Wiek – 6+

KropkaKropka

KROPKA, najmłodsze dziecko wydawnictwa Marginesy, powstała w styczniu 2020 roku.

KROPKA jest imprintem, w ramach którego wydawane są mądre i pomysłowe książki dla dzieci, pięknie ilustrowane, takie, które pobudzają ciekawość, próbują odpowiedzieć na dziecięce pytania, zachęcają do nieszablonowego myślenia, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają wiedzę o świecie, uczą tolerancji i otwartości, poszerzają słownictwo, opowiadają historie i – przede wszystkim – sprawiają frajdę!

KROPKA celuje do trzech grup wiekowych: 3-5, 6-8 i 9-12, w jej ofercie znajdziecie zarówno książki literackie, jak i picturebooki, książki aktywnościowe i non-fiction.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY