Prawo drapieżcy - książka

34,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Prawo drapieżcy” Anny Starobiniec to już druga część cyklu „Zwierzęce zbrodnie” wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Po rozwiązaniu skomplikowanej zagadki zabójstwa Zająca nasz bohater, detektyw Borsuk Starszy, najchętniej zapadłby w sen tym bardziej, że zbliżała się już pora zimowa. Jednak w Dalekim Lesie pojawiają się psy, które kategorycznie żądają wydania Lisiczki oskarżonej o napad i próbę zamordowania kury z ich wiejskiej zagrody. Lisiczka broni się przed stawianymi zarzutami, przytaczając stare prawo dzikich zwierząt, które nie zalicza kury do ich świata, tylko kategoryzuje ją jako ptaka hodowlanego. Oznacza to, że każde dzikie zwierzę ma prawo do spożycia takiej kury. Wywołuję to wśród mieszkańców Dalekiego lasu ogromne kontrowersje. Nasz detektyw, chcąc nie chcąc, wraz ze swoim pomocnikiem Borsukotem, muszą podjąć się rozstrzygnięcia dylematu tym bardziej, że wiejskie psy zagroziły mieszkańcom Wielkim Polowaniem, jeżeli nie zostanie im wydana sprawczyni napadu na kurę.
„Prawo drapieżcy” to druga część z serii (po Wilczej norze), która jest tak samo dobrze napisana, jak poprzednia. Umiejętne budowanie napięcia, zaskakujące zwroty akcji i niebanalne rozwiązanie, gwarantują świetną zabawę i dużo emocji. Dodatkowo opowieść Anny Starobiniec, wzbogacona została wspaniałymi ilustracjami Marie Muravski, które nadają kryminałowi niepowtarzalnego klimatu tajemniczości i napięcia. Polecam tę książkę zarówno tym, którzy już znają poprzednią część jak i tym, którzy zetknęli się z przygodami mieszkańców Dalekiego Lasu pierwszy raz.

Autorka – Anna Starobiniec
Ilustracje – Marie Muravski
Tłumaczenie – Agnieszka Sowińska
Seria – Zwierzęce zbrodnie
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 15 x 20 cm
Ilość stron – 116
Wiek – 7+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY