Proszę słonia - książka

49,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna to wzruszająca i pełna tajemnic opowieść, która zapewnia czytelnikowi niezapomniane chwile. Głównym bohaterem jest porcelanowy słonik o imieniu Dominik, który odnajduje swoje miejsce na strychu pewnego domu. Spotyka go tam mały chłopiec o wdzięcznym imieniu Pinio, który decyduje się ukrywać swoje codzienne pigułki w środku słonia.
Coś niesamowitego się dzieje, gdy Dominik zaczyna rosnąć, stając się skarbonką na witaminy. To jest tylko początek ich niesamowitej przygody.
Książka opowiada o przygodach Dominika i Pinia, które przenoszą się z półki w dziecięcym pokoju do kuchni, a następnie do przydomowego ogródka. Dominik zaczyna uczyć się mówić, naśladując dźwięki kuchennych sprzętów, a także zaprzyjaźnia się z odważną mrówką, która uczy go chodzić. Ta niesamowita przyjaźń staje się atrakcją dla okolicznych mieszkańców, a rodzina Dominika przeżywa szereg zabawnych i czasem tragicznych sytuacji.
“Proszę słonia” to opowieść o sile dziecięcej wyobraźni i spełnianiu marzeń. Książka ukazuje, że przyjaźń nie zna żadnych barier, a dla dzieci wszystko jest możliwe, jeśli tylko w to wierzą.
Czytając tę historię, można przenieść się do własnego dzieciństwa, gdy wyobrażaliśmy sobie, że nasze zabawki mają własne życie nocą.
Książka została wydana po raz pierwszy w 1964 roku i od tamtej pory zdobyła sobie wiele fanów.
Wznowienie tej książki przez Wydawnictwo Dwie Siostry to prawdziwy skarb dla czytelników. Wydanie jest starannie przygotowane, zachowując wszystkie elementy z poprzednich wydań. Piękne ilustracje Zbigniewa Rychlickiego dodają uroku historii, a twarda okładka nadaje jej wyjątkowego charakteru.
“Proszę słonia” to nie tylko książka dla dzieci, ale także dla rodziców i dziadków, którzy pragną powrócić do swoich pięknych wspomnień z dzieciństwa. To również doskonała okazja, aby przedstawić nowych bohaterów młodszym czytelnikom i zapewnić im przyjaciół na całe życie. Gorąco polecam.

Autor – Ludwik Jerzy Kern
Ilustracje – Zbigniew Rychlicki
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 15 x 18,5 cm
Ilość stron – 236
Wiek – 6+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY