Sophie Quire ostatnia strażniczka książek - książka

39,99 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Sophie Quire i ostatnia strażniczka książek” autorstwa Jonathana Auxiera to wspaniała kontynuacja opowieści o Peterze Nimble i jego przygodach (nie trzeba znać tomu pierwszego, żeby zrozumieć historię i dobrze się bawić). Tym razem główną bohaterką jest Sophie – młoda dziewczyna, która kocha książki i potrafi je przywracać do życia. Jej losy splatają się z Peterem i sir Splątem, gdy razem próbują ocalić miasto przed literacką zagładą.
W Gwarburgu, w którym mieszka Sophie, władze postanawiają spalić wszystkie książki z baśniami, co dla miłośników literatury jest rzeczą potworną. Dla Sophie i jej nowych towarzyszy zaczyna się niebezpieczna i magiczna misja, od której powodzenia zależy los świata.
Powieść jest pełna symboliki, baśniowej atmosfery, momentów smutnych i zachwycających. Autor kreuje niezwykłe światy i wprowadza bohaterów w różnorodne sytuacje, gdzie muszą stawić czoła niebezpieczeństwom i wyzwaniom. Ta książka to opowieść o książkach, o sile historii, marzeń i wyobraźni.
Jonathan Auxier z powodzeniem łączy różne płaszczyzny, aby stworzyć jedną, spójną i niesamowitą opowieść. To książka dla młodych czytelników, ale nie tylko. Każdy, kto szuka wspaniałej przygody, pełnej magii i niezwykłych bohaterów, pokocha “Sophie Quire i ostatnią strażniczkę książek”.
Powieść Auxiera jest jednocześnie ciepła i mroczna, piękna i brzydka, a każda z opowieści ma swoją niespodziewaną pułapkę. W swojej książce autor podkreśla, jak ważne są marzenia, czytanie i snucie historii, które pozwalają nam uwierzyć w niemożliwe. Ta powieść to równowaga i porządek, który sprawia, że na wszystko jest miejsce i czas.
“Sophie Quire i ostatnia strażniczka książek” to książka, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie dobre i wartościowe opowieści. Auxier w swojej powieści udowadnia, że opowieści to rodzaj magicznych zaklęć, które sprawiają, że niemożliwe staje się trochę bardziej możliwe. To piękna, mądra i wciągająca książka, którą polecam z całego serca.

Autor – Jonathan Auxier
Tłumaczenie – Marta Szelichowska
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2017
Oprawa – twarda
Format – 15×21 cm
Ilość stron – 480
Wiek – 9+

Mac EdukacjaMac Edukacja

Posiadają ponad 33-letnie doświadczenie na rynku wydawniczym. Oprócz książek dostarczają kompleksowych rozwiązań dla placówek oświatowych, pozostając jedyną w całości polską firmą na rynku wydawniczym.
Wśród setek produktów znajdują się podręczniki, ćwiczenia, materiały dydaktyczne, ale także sprzęt multimedialny, oprogramowanie do zarządzania placówkami czy meble i wyposażenie dla placówek.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY