Sznurówka, ptak i ja - książka

29,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Mądra książka o prawdziwym życiu. Każdy ma w sobie wewnętrznego krytyka i różnie sobie z nim radzi. Inaczej dorośli, a inaczej dzieci. “Sznurówka, ptak i ja” Ellen Karlsson to historia, która w subtelny sposób pokazuję jak Wasze pociechy mogą okiełznać tego wewnętrznego zwierzaka, który często blokuje ich poczucie wartości, pewności siebie i odwagę.
Selma, bohaterka książki, spędza wakacje na wyspie razem ze swoimi dziadkami. We wrześniu ma iść do nowej klasy, ponieważ w poprzedniej nie radziła sobie w relacjach z kolegami i koleżankami. Mówiąc wprost, ona nikogo nie lubiła i jej nikt nie lubił.
Na początku wszystko się dobrze układa, Selma robi co chce, spędza czas na własnych warunkach, czyli przeważnie w samotności, ale… Wewnętrzny ptak – krytyk zaczyna dziobać coraz mocniej, przypominając dziewczynce o zbliżającym się końcu wakacji i zmianie szkoły. Na szczęście Selma poznaje Sznurówkę, odważną, otwartą i pełną energii dziewczynkę, która, jak się domyślacie, miała ogromny wpływ na życie naszej bohaterki. Razem przepędzają ptaka i……

Książka otrzymała w 2013 roku Nagrodę Augusta, czyli najważniejsze szwedzkie wyróżnienie dla książki dziecięcej.

Autor – Ellen Karlsson
Ilustracje – Eva Lindström
Tłumaczenie – Katarzyna Skalska
Wydawnictwo – ZAKAMARKI
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Ilość stron – 120
Wiek – 6+

ZakamarkiZakamarki

Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu. Początkowo należało do szwedzkiej grupy wydawniczej Norstedts, w skład której wchodzi jedno z największych szwedzkich wydawnictw książek dla dzieci – Rabén & Sjögren, a od 2011 roku jego właścicielkami są Katarzyna Skalska i Natalia Walkowiak.

Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Jesienią 2012 roku do naszej oferty dołączyły książki francuskie.

Publikują m.in. książki obrazkowe Astrid Lindgren. Dzięki temu do rąk polskich czytelników trafiły nowe historie o Pippi, Emilu czy dzieciach z Bullerbyn z oryginalnymi ilustracjami.

Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody. Pierwszą książkę wydaliśmy 23 sierpnia 2007 roku – były to Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren. W ciągu piętnastu lat działalności ukazało się ponad 290 tytułów.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY