Tańcz córko księżyca - książka

34,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Wiele razy podczas różnych dyskusji z moimi dziećmi pojawiały się tematy – tato a jak to było, jak ja byłem/byłam mały? Czasami naszym pociechom nie mieści się w głowach, że też chodziliśmy w podartych spodniach, przezywaliśmy się, czy koloryzowaliśmy nasze osiągnięcia. A przecież też kiedyś byliśmy w ich wieku i zachowywaliśmy się podobnie jak oni.
“Tańcz, Córko Księżyca” to poetycka opowieść o pewnej kobiecie, która kiedyś była tancerką o wyjątkowym talencie. Jej taniec zachwycał wszystkich. Jednak teraz, gdy była już stara i niedołężna, nie może tańczyć tak jak dawniej. Mimo to robiła wszystko, żeby taniec był ważną częścią jej życia, a ludzie nadal pamiętali ją jako Córkę Księżyca. W opowieści przenosimy się do afrykańskiej wioski, pełnej kolorów, dźwięków i zapachów. Razem z główną bohaterką przemierzamy jej drogę życia, poznając ją i doświadczając.
“Tańcz, Córko Księżyca” kameruńskiego autora Kouamm Tawa z pięknymi ilustracjami francuskiego rysownika Freda Socharda to wzruszająca historia o przemijaniu, starości, szacunku i o tym, że warto mieć w życiu pasje, bo dzięki nim, będziemy się czuć szczęśliwi i spełnieni. Ponadto możemy pokazać młodym ludziom, że pasje nadają głębszy sens naszemu istnieniu.

Autor – Kouam Tawa
Ilustracje – Fred Sochard
Tłumaczenie – Katarzyna Skalska
Wydawnictwo – ZAKAMARKI
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Format – 26 x 26 cm
Ilość stron – 44
Wiek – 3+

ZakamarkiZakamarki

Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu. Początkowo należało do szwedzkiej grupy wydawniczej Norstedts, w skład której wchodzi jedno z największych szwedzkich wydawnictw książek dla dzieci – Rabén & Sjögren, a od 2011 roku jego właścicielkami są Katarzyna Skalska i Natalia Walkowiak.

Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Jesienią 2012 roku do naszej oferty dołączyły książki francuskie.

Publikują m.in. książki obrazkowe Astrid Lindgren. Dzięki temu do rąk polskich czytelników trafiły nowe historie o Pippi, Emilu czy dzieciach z Bullerbyn z oryginalnymi ilustracjami.

Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody. Pierwszą książkę wydaliśmy 23 sierpnia 2007 roku – były to Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren. W ciągu piętnastu lat działalności ukazało się ponad 290 tytułów.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY