Tu jesteśmy - książka

45,00 

Informacje dodatkowe

2 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Wujku przygotowałem quiz o kosmosie, zagrasz ze mną? – zapytał mnie któregoś dnia mój przybrany syn Tomek.
– Oczywiście – odpowiedziałem.
Coś tam o kosmosie wiem, więc wstydu nie będzie pomyślałem.
– Zaczniemy od łatwiejszych pytań – zaczął Tomek wygodnie rozsiadając się na kanapie – w jakiej galaktyce mieszkamy?
– Oczywiście to jest Droga Mleczna – odpowiedziałem zadowolony.
– Dobrze, teraz kolejne pytanie, w ile minut leci światło ze Słońca na Ziemię? Czekaj, wiem, w 8 minut – uśmiechnąłem się.
– Super, a teraz będzie trudniej, jakiej planety księżycem jest Tytan? – padło kolejne pytanie.
Zacząłem się zastanawiać. No masz babo placek, nie pamiętam.

– Jowisza – strzeliłem.
– Niestety nie, Neptuna – odpowiedział Tomek.

Przyznaje, moja wiedza o kosmosie, nawet tym najbliższym, jest mocno ograniczona, wiele rzeczy już zapomniałem. A dzieciaki chłoną wiedzę i trzeba im świat pokazywać, nazywać, wspierać i rozwijać. “Tu jesteśmy” Aleksandry i Daniela Mizielskich na pewno w temacie wiedzy o kosmosie Wam pomoże. To ciekawa książka edukacyjna. Przemierzamy nasz Układ Słoneczny i udajemy się w odległe krańce Wszechświata, odwiedzając gwiazdy, planety i  czarne dziury.  W książce poznajemy również jak pracują astronauci, co dzieje się na stacji kosmicznej i wiele innych kosmicznych ciekawostek. Nie zabrakło oczywiście faktów i historii podboju kosmosu. W książce znajdziemy w zasadzie wszystko, co może zainteresować młodego, ciekawego wiedzy szperacza kosmosu.

Autor – Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Ilustracje – Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Wydawnictwo – DWIE SIOSTRY
Rok wydania (nowe wydanie) – 2018
Oprawa – twarda
Format – 21.0 x 27.5 cm
Ilość stron – 108
Wiek – 6+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY