Wielcy naukowcy - książka

49,99 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Wielcy naukowcy” to kolejna część serii Wielcy ludzie z wydawnictwa Dwukropek.
Autorem tego kompendium jest Marcin Jamkowski. To bardzo ciekawa postać, był redaktorem naczelnym National Geographic, kocha podróże i w cudownie wciągający sposób potrafi opisywać swoje przygody. Dzięki niemu “Wielcy naukowcy” to nie jest kolejna nudna książka o nauce. Autor wraz ilustratorem Maciejem Szymanowskim zabierają młodego czytelnika w niezwykłą podróż do świata nauki, począwszy od starożytności, kończąc na czasach nowożytnych. Wasze pociechy poznają wiele wybitnych osobowości, ich teorie i koncepcje, które odmieniły nasz świat. Mamy tu Hipokratesa – ojca współczesnej medycyny, Arystotelesa – znakomitego matematyka, Leonarda da Vinci – wszechstronnego geniusza okresu renesansu, Mikołaja Kopernika – twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego, Marię Skłodowską-Curie – wybitną fizyczkę i noblistkę, Izaaka Newtona, Karola Darwina i wielu, wielu innych.
To książka dla całej rodziny. Czas spędzony z nią, to mądra przygoda, zostawiająca w głowie i w sercu ciekawość – być może Wasze pociechy po jej przeczytaniu zadadzą sobie pytanie – ” a gdybym to ja został naukowcem?”
Książka „Wielcy naukowcy” Marcina Jamkowskiego została nominowana w konkursie „Mądra Książka Roku 2019” w kategorii Książki dla dzieci, organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński, serwis Mądre Książki i Copernicus Festival.

Autor – Marcin Jamkowski
Ilustracje – Maciej Szymanowski
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Format – 25.0 x 29.0 cm
Ilość stron – 125
Wiek – 5+

DwukropekDwukropek

Dwukropek, nowa marka wydawnicza, zaprasza wszystkich młodych miłośników literatury w podróż pełną dobrej zabawy, fantastycznych przygód, tajemnic i… strachów!
Pod tym szyldem wydawniczym ukazują się najważniejsze i najlepsze serie współczesnej literatury dla dzieci i młodzieży, a wśród nich m.in. „Przygody Lottie Lipton”, „Zbrodnia niezbyt elegancka”, „Gustaw Gloom”, „Jak zostać pisarzem” oraz „Wielcy Odkrywcy”.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY