Alfabet niepodległości - książka

29,00 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Alfabet niepodległości” Anny Skowrońskiej to książka-leksykon dla dziesięcio-dwunastolatków, czyli dla tych dzieci, które jeszcze nie poznały w szkole zbyt wiele historii współczesnej. Napisana prostym i zrozumiałym językiem, zapewnia podstawę wiedzy o procesach odzyskiwania niepodległości i powstawania nowego państwa polskiego. Każde hasło jest odrębną całością, jednak wszystkie razem tworzą obraz, który pokazuje przyczyny i skutki, dlaczego odzyskanie niepodległości było tak ważne. Pomimo powagi tematu książka nie jest nudna. Nie ma w niej przydługich elaboratów wypełnionych datami. W każdym haśle Anna Skowrońska starała się stworzyć obraz tłumaczący daną sytuację. Znajdziemy tam zatem hasła obowiązkowe: Paderewski, Piłsudski, Cud nad Wisłą, ale też takie, które nie były kluczowe dla odzyskania niepodległości, ale dopełniają historię tamtego czasu. Np. Eskadra Kościuszkowska, która nie miała wielkiego znaczenia militarnego w czasie wojny polsko-bolszewickiej, ale jednym z głównych pilotów tej formacji był Amerykanin, który później został producentem filmowym i wyprodukował pierwszą wersję King-Konga.
Książka zachęca do dyskusji, łączy pokolenia i daje możliwość wpisania swojego hasła, które z Waszego punktu widzenia mogło być ważne dla odzyskania niepodległości przez Polskę.

Autor – Anna Skowrońska
Ilustracje – Joanna Gębal
Wydawnictwo – MUCHOMOR
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Format – 22.6 x 17.9 x 1.5 cm
Ilość stron – 80
Wiek – 10+

MuchomorMuchomor

Muchomor od 18 lat wydaje książki dla dzieci dbając o wysoki poziom artystyczny, literacki i edytorski. Współpracują z najlepszymi autorami, ilustratorami i grafikami, a ich książki otrzymują najwyższe wyróżnienia (Bologna Ragazzi Award, Złote Jabłko, Książka Roku IBBY).

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY