Odwiedziła mnie żyrafa - książka

24,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Książka “Odwiedziła mnie żyrafa” Stanisława Wygodzkiego to prawdziwa perełka w literaturze dziecięcej. Ta urocza opowieść o nietypowym gościu, który pojawia się w życiu eleganckiego pana z Warszawy, jest zarówno zabawna, jak i pełna mądrych przesłań.
Historia zaczyna się w momencie, kiedy do mieszkania pana z Warszawy przybywa żyrafa. Choć jest to sytuacja niecodzienna, gospodarz przyjmuje ją ze stoickim spokojem, ale i serdecznością. Mały czytelnik może śledzić, jak pan dokonuje licznych zmian w swoim domu, aby sprostać wymaganiom wyjątkowego gościa. Od przemodelowania prysznica po zamówienie potraw o podłużnym kształcie. Pan z Warszawy gotów jest na wiele, aby zapewnić komfort żyrafie.
To, co wyróżnia tę książkę, to przesłanie o akceptacji i tolerancji. Autor pokazuje, że różnice nie są przeszkodą w nawiązywaniu przyjaźni. To ważne przesłanie dla dzieci, które uczy, że każdy jest wyjątkowy i zasługuje na szacunek.
Na uwagę zasługują również ilustracje Mirosława Pokory, które są wyjątkowo urokliwe i kolorowe. Przykuwają uwagę i doskonale oddają atmosferę opowieści. Styl ilustracji wprowadza czytelników w magiczny świat, który dodaje uroku całej książce.
“Odwiedziła mnie żyrafa” to książka, która doskonale łączy dobrą zabawę z wartościowymi przesłaniami. Zarówno dzieci, jak i rodzice będą zachwyceni tą historią, która nie tylko rozbawi ich do łez, ale także pokaże, że różnorodność jest czymś pięknym i warto ją doceniać. Gorąco polecam tę książkę jako doskonały pretekst do rozmów o tolerancji i przyjaźni z najmłodszymi czytelnikami.

Autor – Stanisław Wygodzki
Ilustracje – Mirosław Pokora
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2007
Oprawa – twarda
Format – 18 x 1 x 16 cm
Ilość stron – 40
Wiek – 4+

Dwie SiostryDwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to oficyna wydawnicza, która powstała w 2005 roku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciekawych, kreatywnych, pięknie zilustrowanych książek. Właśnie takich pozycji nie brak w ofercie wydawnictwa Dwie Siostry.

Tę młodą oficynę w 2005 roku w Warszawie założyły trzy przyjaciółki: Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska oraz Ewa Stasiny. Jak wspominają autorki, oficyna powstała z sentymentu do książek z dzieciństwa.

Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książce dziecięcej oraz młodzieżowej. Elementy które wyróżniają oficynę to mądre treści, wyrazisty styl oraz nietuzinkowa, oryginalna grafika. Wydaje książki inne niż te, do których dzieci są przyzwyczajone. Każda z nich to małe dzieło sztuki, perełka na rynku wydawniczym. Oficyna doskonale wie, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami, którzy powinni otrzymywać produkty na najwyższym poziomie, zarówno merytorycznym, jak i graficznym. Książki ilustrują wybitni graficy, między innymi: Mirosław Pokora, Janusz Stanny, Jan Szancer, Eryk Lipiński, Jerzy Flisak. Mistrzowie obrazu spotykają się tu z mistrzami słowa. Drugie życie otrzymują tu książki Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry czy Sylvii Plath. Miejsce u Dwóch Sióstr odnaleźli również debiutanci Anna Weltman, Katarzyna Bogucka, Dorota Sidor i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY