Sen o Wenecji - książka

39,00 

Informacje dodatkowe

4 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Sen o Wenecji” to historia chłopca o imieniu Marco, który przejęty obawą, że jego ukochane miasto może zostać zalane przez morze, tworzy pracę przedstawiającą Wenecję jako podwodne miasto. Jest to praca, którą zadała im pani nauczycielka, która na lekcji opowiadała o pięknej historii miasta i zwróciła uwagę na niepokojące zmiany klimatyczne, które stwarzały ogromne zagrożenie dla ich miasta.
Kiedy Marco usnął oglądając swój rysunek zbudziło go pukanie do okna. Zaspany z początku nie wiedział, co się dzieje, ale chwilę potem zobaczył, że za oknem czeka na niego syrenka. Była to syrenka z jego rysunku, która zapraszała go do podróży po podwodnej Wenecji.
Wspólnie wyruszają w morski świat, by podziwiać najwspanialsze weneckie budowle. Jednak pomimo ich wspaniałości i architektonicznego piękna, sprawiały wrażenie smutnych, uśpionych i czekających na ratunek. Czy jest to możliwe? Czy to tylko sen, czy może jednak przepowiednia o Wenecji?
“Sen o Wenecji” Štěpána Zavřela to piękna podróż po mieście świętego Marka, ale też przestroga dla ludzkości, że zmiany klimatyczne powodujące topnienie lodowców, a tym samym podnoszenie poziomu mórz i oceanów, może spowodować zatopienie tego cudu urbanistycznego.

Autor – Štěpán Zavřel
Ilustracje – Štěpán Zavřel
Wydawnictwo – Tatarak
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 30 x 21 cm
Ilość stron – 32
Wiek – 5+

TatarakTatarak

W ofercie Wydawnictwa Tatarak znajdują się przede wszystkim książki dla młodych, a nawet dla najmłodszych czytelników. Starannie dopracowane zarówno pod kątem treści, jak i warstwy graficznej!
Wydawnictwo Tatarak powstało w roku 2007. Pierwszą książką, która ukazała się jego nakładem, był “Wilczek” z ilustracjami Józefa Wilkonia. Dzisiaj w katalogu wydawnictwa jest już około 50 pozycji. Wszystkie zostały przygotowane z ogromną dbałością o szczegóły. Z pewnością wielu rodziców, a także ich dzieci kojarzy serię dla najmłodszych “Moja pierwsza książka o…”. To właśnie dzięki pracy autorów i redaktorów Tataraku książeczki te cieszą się tak ogromną popularnością i uznaniem.

Nakładem wydawnictwa Tatarak ukazują się książki takich autorów jak: Ali Mitgutsch, Eric Carle, Dimiter Inkiow, Katarzyna Bogucka, Leo Lionni, Max Kruse, Paweł Pawlak, Siri Kolu i innych. Są to przede wszystkim publikacje przeznaczone dla dzieci oraz dla młodzieży. Ich tematyka odnosi się wprost do świata młodego czytelnika. Publikacje dostosowane są do potrzeb i możliwości dziecięcego czytelnika. Jeśli zatem szukasz książkowego prezentu dla swojej pociechy, zapoznaj się z poniższą listą produktów.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY