Zima muminków - książka

29,90 

Informacje dodatkowe

1 w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Zima opanowała Dolinę Muminków. Wszędobylski śnieg wciska się w każdą szczelinę krainy, a jej mieszkańcy pogrążeni są w głębokim śnie, z którego zbudzą się dopiero na wiosnę. Jednak któregoś wieczoru na twarz Muminka padł promień księżycowego światła, który wybudził go tak skutecznie, że ten nie mógł już zasnąć. Nasz bohater z przerażeniem stwierdził, że do wiosny jeszcze daleko, i że nie ma pojęcia, co ma robić dalej? Postanowił więc wyjść na zewnątrz. Bardzo się zdziwił, kiedy odkrył, że nie on jeden nie spał tej zimy. Od tej chwili akcja toczy się szybko, a nasz Muminek, poznając nowych przyjaciół, przeżywa z nimi niejedną zimową przygodę.
“Zima Muminków” zdecydowanie różni się od poprzednich tomów, które napisała Tove Jansson. Co prawda najmłodsi spotkają dobrze znanych sobie bohaterów, a nawet poznają nowych, świetnie się z nimi bawiąc, ale oprócz zabawy autorka przemyca coś jeszcze. “Zima Muminków” pokazuje, że świat nie zawsze jest taki radosny i kolorowy. Tove Jansson uświadamia młodych czytelników, że w życiu można zetknąć się z samotnością, tęsknotą i stratą. Pokazuje, czym jest żałoba.
Według mnie to jedna ważniejszych części przygód Muminka i jego przyjaciół. Pomimo, że mamy w niej dużo melancholii, to jednak jest w niej coś podnoszącego na duchu. Przecież po każdej zimie przychodzi wiosna.

Autor – Tove Jansson
Ilustracje – Tove Jansson
Tłumaczenie – Irena Szuch-Wyszomirska
Wydawnictwo – Nasza Księgarnia
Rok wydania – 2014
Oprawa – twarda
Format – 14 x 19 cm
Ilość stron – 160
Wiek – 5+

Nasza KsięgarniaNasza Księgarnia

“Nasza Księgarnia” powstała w 1921 roku i dziś jest jednym z najstarszych wydawnictw w Polsce. W okresie międzywojennym wydawnictwo specjalizowało się głównie w publikacji podręczników szkolnych, książek metodycznych dla nauczycieli, a także pięknie oprawionych i lustrowanych książek dla dzieci. Atutem wydawnictwa było to, że oferowało atrakcyjne dla ówczesnych czytelników wydania w korzystnych cenach. Wydawnictwo istniało także w okresie wojny, przystosowując swoją działalność do pracy konspiracyjnej. Po wojnie „Nasza Księgarnia” była wydawnictwem państwowym.

Z wydawnictwem związanych było wielu wybitnych autorów, m.in. Jan Brzechwa, Janusz Domagalik, Irena Tuwim, czy Wanda Chotomska. Od 1992 roku wydawnictwo jest firmą prywatną. „Nasza Księgarnia” przybliża czytelnikom zarówno klasyczne dzieła polskich pisarzy, jak i najciekawsze tytuły zagraniczne. W ofercie wydawnictwa znajdują się także podręczniki szkolne. Wydawnictwo jako jedyne posiada prawa do publikacji w języku polskim takich tytułów, jak “Kubuś Puchatek”, “Chatka Puchatka”, „Muminki” oraz książek Astrid Lindgren.

Współcześnie „Nasza Księgarnia” współpracuje z doświadczoną kadrą i cenionymi autorami. Publikacje wydawnictwa cechują się nie tylko doskonałą jakością, ale także nowoczesnymi formami, które bez trudu zaspokajają potrzeby wymagających czytelników.

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY