Kategorie
książka wiek 6

Awantura w bajkach – wiek 6+

Kto słyszał, żeby Baba Jaga, Śnieżka i inni znani bohaterowie ruszali na ratunek postaciom z nigdy niedokończonych opowieści? No właśnie, a Agnieszka Olejnik w swojej “Awanturze w bajkach” słyszała.
Książka opowiada o Wyspie Bajek, którą zamieszkuje wielu bohaterów znanych między innymi z tekstów braci Grimm, Charles’a Perraulta, czy Hansa Christiana Andersena. Wszyscy żyją tu w zgodzie i spokoju. Wszyscy się tu znają i nikt nie żywi do siebie urazy. Zła Królowa piecze wyśmienite racuszki z wiśniami, Rybak zawsze w poniedziałki rano łapie Złotą Rybkę, a Czerwony Kapturek niestrudzenie odbywa swoją wędrówkę przez las.
Jednak któregoś dnia wszystko wywraca się do góry nogami. Czerwonemu Kapturkowi zapodział się gdzieś kapturek, a Rybak wrócił z połowu bez Złotej Rybki. Ale nie to było najgorsze, wkrótce okazało się, że zniknęła Królewna Śnieżka, a miejsce w jej łóżku zajął Smok!
Co dokładnie wydarzyło się w tej historii dalej, musicie przeczytać sami. Gwarantuje emocje, nieoczekiwane zwroty akcji i wiele śmiechu.

Tu kupisz książkę

Autor – Agnieszka Olejnik
Ilustracje – Paulina Wyrt
Wydawnictwo – ADAMADA
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Format – 24 x 17 cm
Ilość stron – 95
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂