Kategorie
książka wiek 7

Babcocha – wiek 7+Pewnego dnia wiatr od niżu wiejący przywiał do pewnej wsi Babcochę – czarownicę. Babcocha miała mały kok, wielki nochal z jeszcze większą brodawką i walizkę z mazidłami. Potrafiła wszystko!

Justyna Bednarek, autorka między innymi nominowanego w konkursie Książka Roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY „Pana Kardana i przygody z vetustasem”, znana również cudownie śmiesznych przygód „Niesamowitych dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” wymyśliła teraz “Babcochę”. I to był strzał w dziesiątkę, ponieważ książka ta zdobyła uznanie wśród czytelników i została nominowana do nagrody „Książka Roku 2018” Polskiej Sekcji IBBY.
“Babcocha” to pięćdziesiąt cztery historie pełne humoru, inteligentnego dowcipu i inspirującej mądrości. Nasza szalona bohaterka od razu, kiedy przylatuje do Grajdołka na wielkiej gradowej chmurze, wpada w wir wciągających przygód. Ciągle ktoś do niej przybiega z prośbą o pomoc, a ona energicznie bierze się do roboty i zawsze jest tam, gdzie trzeba. Całości dopełniają świetne ilustracje Daniela De Latoura, które nadają tej pozycji magii, koloru i fantazji.
To książka dla każdego, i małego, i dużego. To opowiastki o rzeczach dużych i małych. Tutaj Wasze pociechy poznają, czym jest szacunek do ludzi, zwierząt i do przyrody, a Wy, nie raz dowiecie się prawdy o sobie.

Tu kupisz książkę

Autor – Justyna Bednarek
Ilustracje – Daniel de Latour
Wydawnictwo – PORADNIA K
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Format – 21,2 x 17,6 x 1,5 cm
Ilość stron – 128
Wiek – 7+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂