Kategorie
książka wiek 6

Bodzio i Pulpet – wiek 6+

Wyobraźnia dzieci nie zna granic. My dorośli czasami, mimo szczerych chęci, mocno ją im ograniczamy. Kupujemy zabawki “gotowce”, a potem się dziwimy, że leżą one w kącie. A przecież nam wystarczały kiedyś zwykły sznurek, pudełko po butach i była super zabawa. Ruszyliśmy tylko naszą wyobraźnię i był dom, labirynt, jaskinia, samochód, rakieta, czy kask motocyklisty.
“Bodzio i Pulpet” Grzegorza Kasdepke to książka o cudownej dziecięcej wyobraźni. Nasi bohaterowie widzą np. w paprotce kosmitów, którzy pomagają im odrobić pracę domową na temat nauki poruszania się po ziemskim mieście. Innym razem  ratują tych ufoludków, kiedy ci zaparkowali na środku drogi swój statek kosmiczny, bo nie było wolnych miejsc. Dla Bodzia i Pulpeta nie ma rzeczy niemożliwych, rozegrają nawet mecz piłkarski z kałużami.
Książka składa się z piętnastu zabawnych opowiadań o przygodach pomysłowych chłopców. To historia, która została wspaniale zilustrowana przez Daniela de Latour. Oczywiście Grzegorz Kasdepke nie byłby sobą, gdyby nie przemyciłby w treści rzeczy ważnych. Jest o dobrym zachowaniu, tolerancji, trosce czy opiece. Gorąco polecam!

Autor – Grzegorz Kasdepke
Ilustracje – Daniel de Latour
Wydawnictwo – NASZA KSIĘGARNIA
Rok wydania – 2018
Oprawa – miękka
Ilość stron – 96 stron
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂