Kategorie
książka wiek 5

Co robisz z pomysłem? – wiek 5+

Tato mam pomysł na firmę – powiedział którego dnia mój syn Janek.
– Tak, a co to będzie za firma? – zapytałem.
– Będziemy budować samoloty z papieru i je sprzedawać – odpowiedział Janek.
– Interesujące. A powiesz coś więcej? – byłem ciekawy, jak ośmiolatek wyobraża sobie prowadzenie firmy.
– Pewnie. Ja i moi koledzy będziemy budować fajne samoloty z papieru. Kiedyś mnie nauczyłeś jak je robić, więc potrenowałem, Maciek też. Jeden samolot zrobiony będzie z połowy kartki z bloku, a kosztować będzie np. całą kartkę. – uśmiechnął się mój syn.
No proszę model finansowy mają – pomyślałem.
– Będzie też podział obowiązków. Ja oprócz wymyślania i robienia samolotów, będę szukał chętnych na kupno, Maciek będzie testował zrobione modele, będziemy też mieli skarbnika, żeby nam kartki nie poginęły – ciągnął dalej – a na koniec podzielimy się zarobionymi kartkami, ja będę miał więcej, bo wymyśliłem firmę.
– Widzę Janek, że wszystko macie przemyślane, jestem pod wrażeniem. Jakbyś potrzebował jednak konsultanta, służę pomocą – roześmiałem się.
– Dzięki tato – odpowiedział Janek.
Firma działała tydzień. Wszyscy się świetnie bawili, nawet udało im się wyjść na rynek zewnętrzny, jak to ujął Janek, czyli sprzedaż ruszyła w innych klasach. Teraz chłopaki wymyślają grę. Trzymam kciuki.

“Co robisz z pomysłem?”
to książka o tym jak pomysł, który wpada nam do głowy może, przy odpowiednim wsparciu, determinacji i wierze we własne siły, przeistoczyć się może w coś realnego. To buduje poczucie własnej wartości i mocy, uczy i napędza do dalszego eksperymentowania.
To książka, która pokazuje nam rodzicom, jak ważne jest pielęgnowanie w naszych pociechach, oczywiście adekwatnie do możliwości i wieku, ich poczucia sprawczości, kreatywności i pewności siebie.
“Co robisz z pomysłem” Kobi Yamada, Mae Besoma zdobyła złoty medal w konkursie Independent Publisher’s Book Award, Gold Award, the Washington State Book Award i Moonbeam Childen’s Book Award i jest bestsellerem Wall Street Journal, USA Today, Publisher’s Weekly.

Autor – Kobi Yamada
Ilustracje – Mae Besom
Tłumaczenie – Anna Kmiecik
Wydawnictwo – LEVYZ
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Ilość stron – 40
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂