Kategorie
książka wiek 8

Cześć Wilki – wiek 8+

Zapracowani rodzice, wiecznie nie mający czasu dla dzieci, goniący za pieniędzmi, za nowym dużym telewizorem, nowym samochodem, najlepiej jeszcze takim, jakiego nie mają sąsiedzi, większym domem, kłócący się i nerwowi, to obraz z niejednego współczesnego domu.
“Cześć Wilki” Doroty Kassjanowicz to książka, która opowiada o chłopcu Filipie z takiego właśnie domu. Zagubiony w ciągłych sporach i pretensjach rodziców, szuka swojego miejsca i próbuje sobie poradzić chaosem panującym wokół niego. Trafia do cioci Agnieszki pisarki, która rozumie go jak nikt inny. Ciocia jest osobą niezwykłą i tajemniczą. Ma ogromne poczucie humoru, świetne pomysły na każdą okazję i zawsze można znaleźć u niej kawałek pysznego sernika. Filip uwielbia z nią spędzać czas i dzięki niej zaczyna pisać…
“Cześć Wilki” to poruszająca i pełna wyobraźni opowieść o potrzebie zrozumienia ze strony najbliższych, ich wsparciu, ale jest też przestrogą dla zbyt zapracowanych rodziców, którzy zaczynają coraz mniej czasu spędzać z własnymi pociechami.

Autor –  Dorota Kassjanowicz
Ilustracje – Agata Dudek
Wydawnictwo – DWIE SIOSTRY
Rok wydania – 2014
Oprawa – miękka
Ilość stron – 228 stron
Wiek – 8+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂