Kategorie
książka wiek 6

Czy umiesz gwizdać Joanno? – wiek 6+

Ulf Stark napisał mądrą, piękną historię o przyjaźni, przywiązaniu i rozstaniu. „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” to opowieść napisana prosto i bez wielkich słów, za to z wielką siłą, która wzrusza, ale także rozbawia subtelnym humorem, dzięki czemu zamiast pozostawiać w smutku, zmusza do uśmiechu przez łzy.
„Czy umiesz gwizdać, Joanno?” to historia dwójki przyjaciół Bertila i Ulfa. Bertil zazdrościł Ulfowi dziadka, ale na szczęście Ulf wiedział jak pomóc przyjacielowi i zaprowadził Bertila do domu starców, gdzie jeden ze staruszków, Nils, natychmiast podejmuje grę i zaczyna traktować Bertila jak swojego prawdziwego wnuczka. Zgadza się zachowywać jak prawdziwy dziadek i bohaterowie przeżywają wzruszające historie, które na zawsze zmieniają ich życie.
Ulf Stark pokazuje małym czytelnikom jak ważne są relacje między pokoleniami, między dziadkami i wnukami, nawet przyszywanymi. Uczy szacunku do starszych, którzy często stają się idealnymi kompanami zabaw. Uczy też wrażliwości. Ale najważniejsza jest tu kwestia związana z odejściem. Dzięki autorowi książki Wasze pociechy dowiedzą się, jak oswoić w sobie nieuchronne rozstanie, jak poradzić sobie ze śmiercią bliskich, poczuciem winy i osamotnienia.

Tu kupisz książkę

Autor – Ulf Stark
Ilustracje – Anna Höglund
Tłumaczenie – Katarzyna Skalska
Wydawnictwo – ZAKAMARKI
Rok wydania – 2008
Oprawa – twarda
Ilość stron – 48
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂