Kategorie
książka wiek 8

Ernest i tajemniczy list – wiek 8+

Tę książkę najpierw zaczęła czytać moja żona z Tomkiem, a potem sięgnęła po nią reszta rodziny, pokochaliśmy ją wszyscy bez wyjątku. “Ernest i tajemniczy list” Susie Morgenstern to piękna opowieść, mądra, pouczająca i z dużą dawką humoru. 
Ernest, dziesięciolatek wiedzie baaaaaardzooooo nudne życie. Wraz z babcią i opiekunką codziennie powtarzają te same czynności,  śniadanie, szkoła, obiad, lekcje, kolacja i spanie, tak przez dziesięć lat aż….  
No właśnie, w życiu naszego bohatera pojawia się koleżanka szkolna Wiktoria. Ta mądra i rezolutna dziewczynka wprowadza kosmiczną zmianę w życie rodziny Ernesta. Robi to w spontaniczny i radosny sposób. Całą rodziną, aż do ostatniej kartki, kibicowaliśmy im, żeby wszystko się ułożyło. Żeby Ernest odczytał tajemniczy list, żeby babcia zaczęła chodzić do parku, żeby….. a to już sami się przekonajcie co jeszcze.
Gorąco polecamy tę książkę do wspólnego rodzinnego czytania, tym bardziej, że jest ona napisana pięknym językiem literackim i naprawdę wnosi dużo radosnej refleksji do naszego, czasami przesyconego rutyną życia.  

Autor – Susie Morgenstern
Tłuczenie – Jadwiga Jedryas
Wydawnictwo – NASZA KSIĘGARNIA
Rok wydania – 2006
Oprawa – twarda
Ilość stron – 176
Wiek – 8+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂