Kategorie
książka wiek 4

A ja nie chcę być księżniczką – wiek 4+

Czy zawsze musimy podążać ścieżką, którą wytyczają nam inni? Czy każda dziewczynka musi być pielęgniarką i bawić się lalkami, a wszyscy chłopcy powinni zostać policjantami i znać wszystkie marki samochodów? Coś jest tu zdecydowanie nie tak.
“A ja nie chcę być księżniczką” Grzegorza Kasdepke z ilustracjami Emilii Dziubak to cudownie prosta i zabawna historia pokazująca, że każdy może być sobą.
Główna bohaterka Marysia nie chce być księżniczką, tylko smokiem, wielkim, zielonym i ziejącym ogniem, który chrupie rycerzy niczym chipsy, pozostawiając z nich jedynie kosteczki. Angażuje w swoje zabawy całą rodzinę przydzielając im role, które zawsze wybiegają poza ich stereotypowe rozumienie.
Opowieść ta uczy nasze pociechy tego, że warto w życiu poszukiwać własnego „ja”. Pokazuje, że nie wolno wtłaczać dzieci w określone schematy. Trzeba też rozmawiać z dziećmi co kryje się za chęcią bycia “smokiem” czy “basztą”, ponieważ za tym mogą się kryć kompleksy, które nie rozwiązane będą ciążyć do końca życia.

Autor – Grzegorz Kasdepke
Ilustracje – Emilia Dziubak
Wydawnictwo – NASZA KSIĘGARNIA
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 32
Wiek – 4+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂