Kategorie
książka wiek 3

Jeszcze pięć minut – wiek 3+

Jak znaleźć czas dla siebie nawzajem? Co zrobić, żeby w rodzinie i wśród przyjaciół nie zapanował straszny potwór NIE MAM TERAZ CZASU?
Od małego niestety uczymy się spychać na drugi plan relację między nami. Najważniejsze są lekcje, praca, zakupy, samochód, kosmetyczka itd. itp.
“Jeszcze pięć minut” Marty Altes to książka o tym, jak ważny jest czas spędzony razem. Świetnie napisana i zilustrowana przez autorkę opowieść pokazuje jak odmiennie postrzegany jest on przez dzieci i dorosłych. Kto z nas zna się na czasie lepiej? My, zorganizowani i wiecznie spieszący się gdzieś dorośli, czy radosne i cieszące się chwilą maluchy?
Książka opowiada o życiu rodzinki lisów, gdzie wszyscy pędzą za obowiązkami dnia codziennego. Gdyby nie dwóch małych urwisów dla których pięć minut z rodziną, to strasznie ważna sprawa, skończyłby się pewnie na totalnych rządach potwora NIE MAM TERAZ CZASU. Książka pomimo swojej prostej treści i historii inspiruje do bardzo ważnej rozmowy o tym, czym w ogóle jest czas i jak go konstruktywnie wykorzystywać. Ponad to pozwala wprowadzić maluchy w świat pojęć związanych z czasem i jest dobrym punktem wyjścia do dalszych rozmów i zabaw z zegarkiem.

Autor – Marta Altes
Ilustracje – Marta Altes
Tłumaczenie – Marta Bręgiel-Pant
Wydawnictwo – TAKO
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 32
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂