Kategorie
książka wiek 9

Kapelusz za 100 tysięcy – wiek 9+

Od czasu do czasu podrzucam naszym dzieciakom książki z mojego dzieciństwa, żeby sprawdzić, czy nie są to już archaizmy odstające treścią i językiem od ich świata. Tym razem padło na “Kapelusz za 100 tysięcy” Adama Bahdaja. Zuzka była zachwycona. Przeczytała ją w jeden dzień i kategorycznie zażądała więcej takich książek.
Główna bohaterka, zwana Dziewiątką, to dwunastoletnia, sprytna dziewczynka, która na wakacjach jest świadkiem dość dziwnego wydarzenia. Otóż siedząc w kawiarni widzi jak pewien tajemniczy człowiek podmienia przy stoliku kapelusze. Kiedy pojawia się prawdziwy właściciel kapelusza, zmartwiony dostrzega zamianę. Wyjawia wówczas Dziewiątce tajemnicę, że za kilka dni jego kapelusz może być wart fortunę. Dziewczynka natychmiast bierze się do działania i zaczyna śledztwo.
Książki Adama Bahdaja to już klasyka polskiej literatury dla dzieci i młodzieży. Pełne zwrotów akcji, zaskakujące i z dużą dawką humoru. Poza tym, jak widać po reakcji naszej córki, takie książki na pewno nie odejdą do lamusa, wystarczy tylko mała zachęta, by po nie sięgnąć, do czego i Was namawiam.

Autor – Adam Bahdaj
Wydawnictwo – LITARATURA
Rok wydania – 2017
Oprawa – twarda
Ilość stron – 216
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂