Kategorie
książka wiek 3

Miejsce na miotle – wiek 3+

“Miejsce na miotle” to książeczka stworzona przez Julię Donaldson i Axela Schefflera, których znamy z opowieści o przygodach Gruffalo.
Pewna czarownica uwielbiała podróżować po świecie. Wraz ze swoim kotem, na miotle przemierzała świat wszerz i wzdłuż, przeżywając niezapomniane przygody. Jedna z nich była dość wyjątkowa, ponieważ spotkało ją wówczas wiele niespodzianek. Wiatr porwał jej kapelusz z głowy, zgubiła też kokardkę z warkocza, upuściła także swoją magiczną różdżkę. Na szczęście, za każdym razem, zguby pomagały odnaleźć zwierzątka, które potem wraz z czarownicą ruszały na miotle w dalszą podróż. W pewnym momencie miotła pękła, oczywiście nikomu nic się nie stało, ale nasza bohaterka została uwięziona przez strasznego smoka. Natychmiast na ratunek ruszyły jej zwierzęcy przyjaciele i wszystko skończyło się dobrze. Warto tylko wspomnieć, że pomysł na jaki wpadli mali pomocnicy, był dość nietypowy. Musicie się sami przekonać.
“Miejsce na miotle” to piękna opowieść o przyjaźni, niesieniu pomocy i empatii. Napisana prostym językiem w formie rymowanki, która natychmiast wpadnie w ucho i spodoba się maluchom. Ciepłe i miłe dla oka ilustracje, tylko dopełniają całości tego małego dzieła. Duet Julii Donaldson i Axela Schefflera po raz kolejny udowadnia, że zna się na tym, jak tworzyć świetne książki dla dzieci.

Autor – Julia Donaldson
Ilustracje – Axel Scheffler
Tłumaczenie – Michał Rusinek
Wydawnictwo – Tekturka
Oprawa – twarda
Rok wydania – 2020
Ilość stron – 28
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂