Kategorie
książka wiek 8

Nevermoor przypadki Morrigan Crow cz. 1 – wiek 8+

NeverMoor dzięki wydawnictwu Media Rodzina, wreszcie zagościł na nasz rodzimy książkowy rynek. Za granicą dużo pisano o tej książce. Porównywano ją do świata Harrego Pottera, czy Czarnoksiężnika z krainy Oz. Ale to książka, która ma swoją “tożsamość” i nie potrzebuje porównań.
Morrigan Crow, to “dziwna dziewczynka o czarnych oczach”, przeklęte dziecko, oskarżane przez wszystkich o nieszczęścia jakie dotykają mieszkańców jej miasta. Przez te niefortunne zdarzenia zostaje skazana na śmierć o północy w dniu swoich 11 urodzin. Pomocną dłoń wyciąga do niej Jowisz Północy, tajemniczy dobroczyńca, który zabiera naszą bohaterkę do miasta Nevermoor. Tam Morrigan odkrywa, że ​​musi uczestniczyć wielu próbach, żeby dostać się prestiżowego stowarzyszenia, które walczy…
“NeverMoor przypadki Morrigan Crow”, to wciągająca książka, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, napisana pięknym i pełnym humoru językiem. Sama Morrigan przechodzi ogromną metamorfozę i to nie w sztuczny, wymuszony sposób. Autorka potraktowała swoją opowieść poważnie i wypada w tym bardzo wiarygodnie. W opisane historie naprawdę się wierzy, ponieważ są spójne i logiczne, co nie zawsze wychodziło J.K. Rowling. Czekamy na kolejne części.

Autor – Jessica Townsend
Tłumaczenie – Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Wydawnictwo – MEDIA RODZINA
Rok wydania – 2018
Oprawa – miękka
Ilość stron – 428 stron
Wiek – 8+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂