Kategorie
książka wiek 5

Ocean to pikuś – wiek +5

Nie raz z naszymi dziećmi rozmawialiśmy o wytrwałości, konsekwencji i pewnej dyscyplinie, które są potrzebna by osiągnąć sukces, nie ważne czy duży, czy mały. Wiele razy słyszeliśmy od naszych pociech, że czegoś im się nie chce, mimo, że na koniec chciałyby czuć się dumne z wykonanej pracy.  Taka nasza rola rodzica, żeby motywować, uczyć i wspierać w tym niełatwym zadaniu. “Ocean to pikuś” Łukasza Wierzbickiego to książka, która na pewno Wam w tym pomoże.
Opowiada ona  o Olku Dobie, który przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Przeczytamy w niej jak przygotowywał się on do tego zadania, pływając na początku kajakiem po rzekach i jeziorach, potem po Morzu Bałtyckim, a później zmierzył się również z zimnymi wodami koła podbiegunowego.  W końcu, kiedy był gotowy, wyruszył na podbój Atlantyku, a my, czytelnicy “wypłynęliśmy” razem z nim.
To piękna podróż, pełna humoru ale i powagi, odważnych decyzji ale i pokory, zaradności, ale czasami też bezsilności. Dopełnieniem są wspaniałe ilustracje w pełni oddające wyjątkowość tego przedsięwzięcia. Gorąco polecam!

Autor – Łukasz Wierzbicki
Ilustracje – Marcin Leśniak
Wydawnictwo – MEDIA RODZINA
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Ilość stron –  90 stron
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂