Kategorie
książka wiek 8

Odkrywca – wiek 8+

Tato, ja bym sobie poradził w dżungli – powiedział któregoś dnia mój syn Janek.
– Jesteś pewien, tak sam bez niczyjej pomocy? To nie jest takie łatwe – odpowiedziałem.
– Jakby byli jeszcze Tomek i Zuzia, na pewno dalibyśmy radę. Zresztą bylibyśmy jak bohaterowie “Odkrywcy”, którą właśnie przeczytałem – uśmiechnął się z dumą.
– No to jestem spokojny – również się uśmiechnąłem.


Książki uczą, niby sprawa oczywista, ale trzeba je czytać. Janek ma dopiero osiem lat i fantazję tak ogromną jak wszechświat, ale z dumą przyglądam się jak sięga po kolejne książki i próbuje sprawdzać realność poznanej wiedzy.
“Odkrywca” Katherine Rundell to świetna książka przygodowa, wciągająca od pierwszej strony. To najnowsza, wielokrotnie nagradzana powieść utytułowanej pisarki Katherine Rundell, autorki znanych już i ciepło przyjętych w Polsce „Dachołazów”.
Główny bohater Fred, zawsze chciał zostać odkrywcą i dowódcą wypraw. Marzył o wspaniałych przygodach podróżniczych, gdzie będzie zmierzał się z trudnościami i odkrywał niezbadanie lądy. Kiedy w Puszczy Amazońskiej rozbił się samolot, którym leciał, jego pragnienie nabrało natychmiastowej realności. Wraz z Con, Lilą i Maxem, którzy przeżyli katastrofę, musi sprostać zagrożeniom czyhającym w dziczy i przeżyć. Czy wiedza, którą zdobył dzięki lekturze przygodowych książek pomoże mu i czy znajdzie powrotną drogę do domu? Przekonajcie się o tym sami.

Autor – Katherine Rundell
Tłumaczenie – Paweł Łopatka
Wydawnictwo – PORADNIA K
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Ilość stron – 372
Wiek – 8+


Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂