Kategorie
książka wiek 8

Pan Samochodzik i Templariusze – wiek 8+

Nie wiem jak Wy, ale jak byłem mały chciałem być taki jak Tomasz i rozwiązywać historyczne zagadki, przeżywając przy tym niesamowite przygody.
“Pan Samochodzik i Templariusze” Zbigniewa Nienackiego to chyba najbardziej znana część przygód Pana Tomasza, chociażby też za sprawą nagranego w 1971 roku serialu, gdzie w rolę tytułowego bohatera wcielił się fantastyczny Stanisław Mikulski, który dla większości fanów serii, stał się niedoścignionym wzorem historyka w “dziwacznym” wehikule.
W tym tomie przygód naszego bohatera na jaw wypływają dokumenty z których wynika, iż legendarne bogactwa zakonu templariuszy mogły zostać ukryte w którymś z krzyżackich zamków na terenie Polski. Oczywiście chętnych do jego odnalezienia jest sporo, akcja więc, z rozdziału na rozdział, nabiera tempa i trzyma w napięciu. Śladem poszukiwań pana Samochodzika w zamkach krzyżackich podążają tajemniczy Duńczycy oraz podejrzana grupka rodzimych amatorów poszukiwania skarbów. Aby poradzić sobie z zagadką Templariuszy potrzebna jest niemała wiedza, spryt i… dużo szczęścia. Kto będzie miał go więcej, sami się przekonajcie.
Każdy kto zdecyduje się na sięgniecie po tę lekturę może być pewien świetnej zabawy i sporych emocji. Zresztą, jak pewnie sami wiecie, książki Zbigniewa Nienackiego należą do tych, które czyta się z zapartym tchem. Ponad w jego książkach, równie ważne jest to, że wyrabiają one ogromny szacunek dla zabytków i historii polskiej.

Autor – Zbigniew Nienacki
Wydawnictwo – LITERATURA
Rok wydania – 2015
Oprawa – twarda
Ilość stron – 288
Wiek – 8+


Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂