Kategorie
książka wiek 6

Plastusiowy pamiętnik – wiek 6+

Pamiętam jak Janek, kiedy przeczytał “Plastusiowy pamiętnik”, przybiegł do mnie i oznajmił, że on też będzie miał takiego plastelinowego ludka.
Od razu przypomniało mi się, że jak ja byłem mały, też mieszkał mnie w piórniku ten pocieszny stworek. Coś jest w tej opowieści magicznego, co powoduje, że każdy maluch od razu utożsamia się z opowiedzianą w książce historią Plastusia.
Kochani rodzice za chwilę dla niektórych z Waszych pociech, po raz pierwszy zadźwięczy dzwonek szkolny. Pójście do pierwszej klasy naszych dzieci zawsze wiąże się z ogromnymi emocjami. Przechodziłem przez to trzy razy i pamiętam ile radości, ciekawości oraz lekkiego niepokoju towarzyszyło nam w pierwszych dniach szkolnych.
Plastusiowy pamiętnik to książka, która pozwoli Wam wprowadzić malucha w ten świat. Opowieści o Plastusiu świetnie przekazują pierwsze doświadczenia ze szkolnego życia. I choć to lektura pierwszoklasistów, warto po nią sięgnąć tuż przed wkroczeniem w szkolne progi, a być może niektóre dzieciaki wyruszą na podbój świata nauki z małym plastelinowym przyjacielem w piórniku. Razem zawsze raźniej.

Autor – Maria Kownacka
Wydawnictwo – SIEDMIORÓG
Rok wydania – 2018
Oprawa – miękka
Ilość stron – 92
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂