Kategorie
książka mała kultura blog wiek 4

Rasizm i nietolerancja NIE! – wiek 4+

“Rasizm i nietolerancja NIE!” Florence Dutheil to książka, która prowokuje do bardzo ważnej i niezwykle potrzebnej rozmowy. Bycie tolerancyjnym w dzisiejszych czasach paradoksalnie jest jakoś dla części społeczeństwa trudne. W XXI wieku, gdzie cenimy sobie takie wartości jak wolność, swobodę czy szacunek, często nie potrafimy sobie poradzić z tolerancją. Niby wiemy, że tolerancja polega na uszanowaniu obcej narodowości i związanych z nią różnic kulturowych, ale z wyrozumiałością dla odmienności jest już znacznie gorzej.
Florence Dutheil pokazuje w swojej książce, że świat może być piękny, a ludzie szczęśliwi jeżeli każdy może być sobą, tolerując i szanując się wzajemnie. Autorka pomaga rozpoznać nietolerancję i jak na nią reagować. Opisuje sześć różnych sytuacji, które mogą dotyczyć każdego z nas i podaje sposoby ich rozwiązywania. Pokazuje, że inność może nas dziwić i zaskakiwać budząc skrajne emocje, ale powinniśmy umieć sobie z nimi poradzić, wystarczy być bardziej empatycznym, nie oceniać i wyciągać pochopnych wniosków.
Polecam tę książkę do czytania razem z dziećmi, będziecie mieli okazję do wspólnego podyskutowania czym jest tolerancja i jak reagować na sytuacje, które budzą niesmak i uprzedzenia.

Tu kupisz książkę

Autor – Florence Dutheil
Ilustracje – Henri Fellner
Wydawnictwo – MUCHOMOR
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Ilość stron – 40
Wiek – 4+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂