Kategorie
książka wiek 12

Rok w którym nauczyłam się kłamać – wiek 12 +

„Rok, w którym nauczyłam się kłamać” Lauren Wolk to powieść o konfrontacji człowieka ze złem. Annabelle, dwunastolatka, zaczyna dostrzegać różnorodność świata w którym żyje, gdzie powoli zatracając naiwność dziecięcą zdaje sobie sprawę, że istnieje też ciemniejsza strona życia. Nagle w idealnym i spokojnym świecie naszej bohaterki zjawia się ktoś, dziewczyna z miasta, zesłana za niesubordynację, która burzy ten, zdawałoby się, poukładany świat. Od tego momentu wszystko się zmienia, wybucha “życiowy pożar”, który trawi dotychczasowy porządek, a kiedy się kończy, świat nadal może zachwycać, ale wszyscy będą już na niego patrzeć inaczej.
Historia Annabelle to opowieść o mechanizmach i naturze świata, w którym żyjemy my i nasze dzieci.To książka, która zmusza do refleksji i zadaniu sobie pytania, co jest najważniejsze w życiu?
„Rok, w którym nauczyłam się kłamać” zdobyła wiele nagród, w tym tytuły Newbery Honor Book 2017 i Najlepszej Dziecięcej książki roku „Wall Street Journal”. Trafiła także na listę bestsellerów „New York Timesa”.

Autor – Lauren Wolk
Tłumaczeni – Sebastian Musielak
Wydawnictwo – DWIE SIOSTRY
Rok wydania – 2019
Oprawa – miękka
Ilość stron – 264
Wiek – 12+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂