Kategorie
książka wiek 5

Tyczka w krainie szczęścia – wiek 5+

Zapewne kojarzycie Martina Widmarka z serii książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Starsze przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych znają je świetnie, ale tym razem autor “Tyczki…” zaprasza młodszych czytelników.
Historia zaczyna się kiedy Daniel, którym pod nieobecność pracujących w szpitalu rodziców zajmuje się pani Julia, prosi o opowiedzenie jakieś historii na dobranoc. Pretekstem do opowieści staje się pierścionek z perłą na palcu opiekunki. Jest to historia o niej samej, kiedy była małą dziewczynką. Pewnego dnia jej starszy brat Tomek przepada bez śladu i mimo wielomiesięcznych poszukiwań nie udaje się go odnaleźć. Dziewczynka staje się ogromnie smutna i nieszczęśliwa. Nic nie jest w stanie jej pocieszyć, nawet czerwone sanki, które któregoś dnia dostaje od swoich rodziców. Nie chce ich jednak zasmucać i postanawia trochę się na nich pobawić. Nie spodziewała się, że to postanowienie będzie miało wpływ na na jej dalsze życie…
Książka ta daje świetny pretekst do dyskusji z Waszymi pociechami o tym, czym tak naprawdę jest szczęście, a czym jest cierpienie i jak sobie z nim poradzić.

Autor – Martin Widmark
Ilustracje – Emilia Dziubak
Tłumaczenie – Marta Dybula
Wydawnictwo – MAMANIA
Rok wydania – 2017
Oprawa – twarda
Ilość stron – 36
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂