Kategorie
książka wiek 3

Uczucia – wiek 3+

Jak często rozmawiacie ze swoimi pociechami o uczuciach? Bycie blisko własnych emocji i umiejętność ich nazywania  wymaga ćwiczeń. Dlatego najlepiej uczyć się tej sztuki już od kołyski. Dlaczego? Ponieważ zdolność do refleksji nad własnymi stanami emocjonalnymi powoduje rozwój obszaru mózgu, który jest odpowiedzialny za nasze radzenie sobie z emocjami, a im bardziej rozwinięte będziemy mieli nasze płaty przedczołowe, bo o nich tutaj mowa, tym lepiej będziemy potrafili zarządzać naszymi emocjami.
“Uczucia” Walden Libby to wyjątkowo mądre “narzędzie” dla rodziców, którzy chcą zmierzyć się, niełatwym czasami, zadaniem tłumaczenia i pokazywania świata emocji. Libby Walden i Richard Jones podjęli próbę objaśnienia uczuć dziecięcym językiem, mądrymi wierszowanymi tekstami i przede wszystkim, pełnym skojarzeń i odniesień obrazem.
Bohaterem książki jest chłopczyk, który jest  narratorem i opowiada o uczuciach jakie się w nim pojawiają w różnych sytuacjach. Na kolejnych ilustracjach wszystko wokół niego się zmienia, pojawiają się kolejne emocje, które próbuje wyjaśnić nasz bohater.
„Uczucia” niosą ze sobą ważny przekaz. Jeżeli będziemy je rozumieć i potrafić sobie z nimi radzić, nasze życie będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Autor – Walden Libby
Ilustracje –  Richard Jones
Tłumaczenie – Barbara Supeł
Wydawnictwo – ZIELONA SOWA
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Ilość stron – 32 stron
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂