Kategorie
książka wiek 8

W czasie deszczu dzieci się nudzą – wiek 8+

„W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz” tak śpiewał Kabaret Starszych Panów. Czy naprawdę, kiedy pada deszcz i dzieci zostają w domu, muszą się nudzić? Może jednak nie?
Rodzina Walków w tym roku postanawia spędzić wakacje w wynajętej od kolegi taty z pracy, pięknej i wygodnej willi z ogrodem.
Niestety na miejscu czeka na Matyldę jak i jej starsze rodzeństwo, Dianę i Gabriela (znanego wszystkim jako Gogo), niemiła niespodzianka. Zamiast domu z wszelkimi wygodami rodzina Walków widzi opuszczoną od dawna, zaniedbaną chałupę, cieknącą i bez bieżącej wody. Dramat, a w dodatku pada deszcz. Postanawiają jednak zostać, ponieważ…
Przekonajcie się kto podążył śladem wielkich malarzy oraz poetów, dlaczego warto zbudować altankę, jaki sekret kryje dom w Bagienku i co wynikło z nieoczekiwanego starcia głowy rodziny Walków z jego „dowcipnym” kolegą z pracy.
“W czasie deszczu dzieci się nudzą…?” to pełna humoru i mądrości opowieść, gdzie zagadka przeplata się z obcowaniem z naturą i gdzie ludzie odkrywają siebie na nowo, a deszcz wcale nie musi psuć dobrej zabawy.

Autor – Marzenna Plich-Nowak
Ilustracje – Katarzyna Kołodziej
Wydawnictwo – LITERATURA
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Ilość stron – 160
Wiek – 8+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂