Kategorie
książka wiek 5

Wielki dzień Małej Króliczki – wiek 5+

Tym razem o empatii. Mówi i słyszy się o niej wiele, a jak to naprawdę z nią jest? Czym jest i kiedy się przydaje? Czy się z nią rodzimy, a może można się jej nauczyć? Nie ma prostej odpowiedzi na te pytania. Niezależnie od tego wrażliwości na drugiego człowieka warto uczyć się już od małego. Pomoże Wam w tym książka Swapna Haddow pt. “Wielki dzień małej króliczki”.
Główna bohaterka Króliczka nie ma się z kim bawić. Wszyscy jej znajomi są zajęci, ale na szczęście swoje towarzystwo proponuje jej dziadek – Wielki Królik. Od tego momentu wszystko się zmienia.
Podczas wspólnej wędrówki przez łąkę i las dziadek pokazuje wnuczce jak ważna jest troska o innych. Kiedy odwiedzają swoich sąsiadów Wielki Królik z życzliwością pomaga im w różnych potrzebach. Kreta wyciąga z norki w której utknął, schorowanej Babci Jeżowej czyta książki, albo oferuje swoją pomoc w opiece nad małymi Orzesznicami, żeby ich tata mógł poszukać dla nich jedzenia.
Codzienne obowiązki dziadka udowodniają małej bohaterce, że największe dobro kryje się w najdrobniejszych gestach, a życzliwość nic nie kosztuje. 
“Wielki dzień Małej Króliczki” to książka, która uświadamia czytelnikom, tym Dużym i Małym, że każdy, nawet drobny gest, ma znaczenie.

Autor – Swapna Haddow
Ilustracje – Alison Friend
Tłumaczenie – Ewa Kleszcz
Wydawnictwo – WILGA
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 96
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂