Kategorie
książka wiek 9

Zagubiona dusza – wiek 9+

Serdeczne gratulacje Pani Olu. Bardzo nas cieszy, że to właśnie Pani, w tych surrealistycznych czasach, otrzymała Literacką Nagrodę Nobla.
Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć Pani książkę “Zagubiona dusza”, która w raz z przepięknymi ilustracjami Joanny Concejo, stanowi remedium i odskocznię dla często niezrozumiałych i czasami absurdalnych sytuacji w otaczającym nas świecie.

“Zagubiona dusza” to picturebook skierowany do młodego czytelnika. Bohaterem książki jest ktoś, który często jak my, żyje za szybko i nieuważnie żeby dostrzec, że w pędzie między domem, pracą, “tanią” i bezrefleksyjną rozrywką zgubił gdzieś swoją duszę, która po prostu za nim nie nadążała.
“Zagubiona dusza” to nostalgiczna opowieść przynosząca spokój, dająca nadzieję i poczucie, że nie wszystko jeszcze stracone. To książka o odradzaniu się, dająca nadzieję, że po zimie zawsze przychodzi wiosna i dla każdego istnieje druga szansa.
Olga Tokarczuk i Joanna Concejo za swoją książkę w 2018 roku otrzymały prestiżowe wyróżnienie Fiction Bologna Ragazzi Award na Targach Książki w Bolonii.

Autor – Olga Tokarczuk
Ilustracje – Joanna Concejo
Wydawnictwo – FORMAT
Rok wydania – 2017
Oprawa – twarda
Ilość stron – 48
Wiek 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂