Kategorie
wydarzenia

O konsekwencji inaczej – warsztat dla rodziców 29.03

O KONSEKWENCJI INACZEJ

Zapraszamy na warsztat dla rodziców nt. konsekwencji, który odbędzie się u nas 29 marca 2019 od godz. 17 do 20.

Cena: 80 zł (w cenę wliczone są materiały oraz słodka przekąska).
Zapisy: do 20 marca poprzez e-mail coach@malgorzatagumowska.pl oraz w KOFIFI – warunkiem uczestnictwa jest wpłata na konto.
Nr konta bankowego: 95 1090 1506 0000 0001 3715 0454
OPŁATA ZA WARSZTAT NAJPÓŹNIEJ DO 22 MARCA

Dla pierwszych trzech osób – bezpłatna konsultacja rodzicielska (poprzez video komunikator).

Liczba miejsc: 20 (jeżeli zbierze się zbyt mała grupa, warsztaty mogą być odwołane).

W czasie warsztatu:
POROZMAWIAMY O KONSEKWENCJI W KONTEKŚCIE POTRZEB DZIECKA I RODZICA. Konsekwencja – słowo, które niektórych „wstrząsa”, nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie, pozwala rodzicowi zadbać o siebie samego, jak i o dziecko i jego potrzeby. Bez tak rozumianej konsekwencji trudno niektórych sytuacjach zachować spokój, nie mówiąc o rodzicielskiej radości. Szczęśliwy rodzić wychowuje szczęśliwe dzieci.

POROZMAWIAMY O KONSEKWENCJI WOBEC WARTOŚCI w odniesieniu do koncepcji wychowania opartego na wartościach. Jakie wartości są potrzebna i czy w ogóle są potrzebne? Od czego zależy system wartości i w jakich sytuacjach jest potrzeby – rodzicowi i dziecku. Po co konsekwencja, gdy chodzi o wartości?

POROZMAWIAMY O SPOSOBACH BYCIA KONSEKWENTNYM RODZICEM. Często postępujemy intuicyjnie. Nie ma w tym niczego złego, jednak wciąż poszerzająca się wiedza o procesach wychowawczych daje nam różne narzędzia, z których możemy skorzystać☺ Ta wiedza posłuży Tobie, Drogi Rodzicu, jednak w konsekwencji (SIC☺!) również Twojemu dziecku.

Nikt z nas nie rodzi się rodzicem, co oznacza, że do tej najważniejszej życiowej roli nie jesteśmy przygotowani. Wkraczamy w nią wraz z narodzinami naszego dziecka i z tej roli nikt nas już nigdy nie zwolni. Ta rola zakłada wiele zmiennych i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Nie jest łatwa, ale potrafi być bardzo satysfakcjonująca i uszczęśliwiająca. Tej roli można się uczyć☺

Prowadząca Małgosia Gumowska – szczęśliwa mama dwóch wspaniałych dorosłych córek ☺ wciąż ucząca się swojej roli ☺ Coach, mentor, pedagog, nauczyciel od lat wspierający rodziców i… młodzież.


Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂