Gra zręcznościowa "Trzy świnki"

49,90 

Informacje dodatkowe

Waga 0,23 kg
Wymiary 10 × 3,5 × 12,5 cm

Brak w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

Gra zręcznościowa Trzy świnki francuskiej marki JANOD to wspaniała zabawa dla dwóch do sześciu osób – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zestaw zawiera 54 karty, wykonane z solidnego kartonu, z których buduje się ściany (36 kart) i dachy (18 kart) domków dla świnek – zgodnie z rysunkami na kartach – ze słomy, drewna lub cegły. Przebieg gry wyznaczają rzuty 3 drewnianymi kostkami. Gracze mają za zadanie zbudować trzy domki, każdy z innego materiału, wykazując się sprytem i unikając wilka, który może im te domki zdmuchnąć. Czasami jednak sami się w wilka wcielają, próbując zdmuchnąć domki przeciwników. Wygrywa gracz, który jako pierwszy ukończy budowę wszystkich trzech domków.

Gra ta ćwiczy zręczność i umiejętność przewidywania, pomimo zwrotów akcji.

Gry rozbudzają wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Gra została zaprojektowana we Francji. Zapakowana jest w estetyczne pudełko. Idealnie nadaje się na prezent.

producent: Janod
wiek: 3 lata +
liczba elementów: 54 karty + 3 kostki
materiał: drewno, karton
wymiary produktu: karty 10 x 7,5 cm
bezpieczeństwo i jakość: EN71-1; EN71-2, EN71-3; REACH

wiek: 3 lata +
liczba graczy: 2-6
elementy: 54 kartonowe karty + 3 drewniane kostki
czas rozgrywki: 15 minut

Cel gry
Celem gry jest wybudowanie trzech domków dla świnek – ze słomy, drewna i cegły – zanim pojawi się wilk, który je zdmuchnie. Gracz, który zrobi to jako pierwszy – wygrywa.

Przygotowanie do gry
Karty należy ułożyć w 9 stosów:
– 3 stosy kart na dach: po jednym stosie kart na dachy: ze słomy, z drewna i z cegły oraz
– 6 stosów kart na ściany: po dwa równe stosy kart na ściany: słomiane, drewniane i ceglane.
3 drewniane kostki należy umieścić na stole.

Zasady gry
Aby zbudować dom, potrzebne są dwie karty na ściany i jedna karta na dach, które układa się tak, by powstał domek.
Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Każdy gracz rzuca 3 kostkami na raz. W swojej kolejce można to zrobić tylko raz, a następnie trzeba wziąć karty, zgodnie z tym, co wypadło na kostkach. Na przykład:
słoma, drewno i cegły = gracz bierze słomianą kartę ścienną, ceglaną kartę ścienną i drewnianą kartę ścienną. Gracz może wziąć tylko te karty, których potrzebuje, a zatem jeśli ma już 2 drewniane ściany, a kostka pokazuje drewno, gracz nie bierze kolejnej takiej karty.
słoma, cegły, cegły = gracz bierze słomianą kartę ścienną i dwie ceglane karty ścienne.
domek = gracz bierze dach, który pasuje do postawionych już przez niego ścian domku. UWAGA! Dach można umieścić na budynku tylko wtedy, gdy stoją już jego obie ściany! Jeśli domek małej świnki ma tylko jedną ścianę, gracz może wziąć odpowiednią kartę dachową i odłożyć ją sobie „na później”, tj. do czasu, kiedy postawi drugą ścianę domku.
znak zapytania = gracz może dobrać dowolną kartę, której potrzebuje (dachową lub ścienną).
wilk, wilk = gracz wciela się w wilka i może dmuchnąć na jeden – i tylko jeden – z domków jednego ze swoich przeciwników.
wilk, wilk, wilk = gracz wciela się w wilka i może dmuchnąć na 2 domki, należące do jednego z jego przeciwników lub na jeden do dwóch innych graczy.
Jak dmuchać na domki:
Wilk nie ma dość sił w płucach, by zdmuchiwać domy z cegieł! Gracze mogą więc dmuchać tylko na słomiane lub drewniane domy przeciwników, niezależnie jednak od tego, czy są one ukończone, czy w trakcie budowy.
Wilk może się poruszać i ustawić w dowolnej odległości od domku, który chce zdmuchnąć.
Wilka ma tylko jedną szansę na zdmuchnięcie domku = jedno dmuchnięcie. Jeśli wilkowi nie uda się zdmuchnąć domku za pierwszym razem, nie może próbować ponownie.
Wilk odnosi sukces, kiedy karta lub karty domku się przewrócą. Karty, które upadły, wracają wówczas na odpowiednie stosy. Jeśli karty się poruszą, ale nadal będą stały, świnka ma prawo je zachować.

JanodJanod

Janod — zabawki

Masz w domu malucha ciekawego świata? A może szukasz prezentu na pierwsze bądź drugie urodziny bliskiego Ci dziecka? Jeśli nie wiesz, co kupić niemowlakowi lub kilkulatkowi, nasza oferta z pewnością Ci w tym pomoże. Przygotowaliśmy bowiem bogaty asortyment zabawek od znanego i cenionego producenta — marki Janod. Zapewniają one bezpieczeństwo i dobrą zabawę dzieciom, a rodzicom spokój oraz satysfakcję z dokonanego wyboru. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem!

Zestawy kreatywne, drewniane sortery i inne zabawki od Janod

W naszej ofercie znajdziesz zabawki marki Janod dla maluszków w każdym wieku — zarówno sortery oraz stoliki muzyczne dla roczniaków, jak i magnetyczne tablice, gry zręcznościowe, puzzle czy zestawy kreatywne dla starszych dzieci. Wszystkie z nich wykonane są z najwyższej jakości materiałów bezpiecznych dla najmłodszych, są trwałe oraz atrakcyjne dla dzieci, a przy tym dostępne w przystępnych cenach. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY