Archistoria. Opowieść o architekturze - książka

49,00 

Informacje dodatkowe

Brak w magazynie

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Opis

“Archistoria” Magdaleny Jeleńskiej to książka nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Nie oznacza to, że napisana jest  ona trudnym, technicznym językiem, wręcz przeciwnie.  Jeśli chcecie się dowiedzieć, co łączy operę w Sydney z Koloseum, jak stara elektrownia w Londynie zmieniła się w nowoczesną galerię, co to jest budowla centralna, czy jak wykorzystuje się szkło w architekturze, ta książka, kompendium jest dla Was.
Magda Jeleńska w nietypowy sposób pokazuje nam  świat budowli. Nie ma tu chronologii, tylko podział tematyczny. To ciekawe podejście pozwala porównywać budowle powstałe w różnym czasie i w odmiennych kulturach. Na początek poznajemy rozwój architektury poprzez budulec czyli kamień, cegłę, beton czy szkło, a potem poprzez formę jakimi są dom, wieża, most, łuk, kopuła, budowla centralna i bazylika.
Mój syn Janek marzy o tym, żeby zostać architektem i kiedy zobaczył tę książkę, jeszcze bardziej utwierdził się w tym przekonaniu. Potrafi teraz godzinami rysować, projektować i tworzyć. Ma dopiero osiem lat, co z tego marzenia zostanie kiedy będzie dorosły zobaczymy, ale miło jest patrzeć jak dobra książka wspiera marzenia dziecka.

Autor – Magdalena Jeleńska
Ilustracje – Acapulko Studio
Wydawnictwo – MUCHOMOR
Oprawa – twarda
Format – 2 x 34.4 x 25.7 cm
Rok wydania – 2018
Ilość stron – 91
Wiek – 8+

MuchomorMuchomor

Muchomor od 18 lat wydaje książki dla dzieci dbając o wysoki poziom artystyczny, literacki i edytorski. Współpracują z najlepszymi autorami, ilustratorami i grafikami, a ich książki otrzymują najwyższe wyróżnienia (Bologna Ragazzi Award, Złote Jabłko, Książka Roku IBBY).

SZYBKA WYSYŁKA

BEZPIECZNE I DOGODNE FORMY PŁATNOŚCI

GWARANCJA JAKOŚCI

ZOBACZ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

14 DNI NA ZWROT

ORYGINALNE PRODUKTY