Kategorie
aktualności książka wiek 9

Dinozaury od A do Z – wiek 9+

Kiedy dostałem przedpremierowo książkę „Dinozaury od A do Z” od wydawnictwa Kropka, ciekawy byłem, co młodemu czytelnikowi można nowego pokazać o tych kręgowcach? Jest przecież tyle pozycji z tej tematyki, a niektóre z nich są naprawdę bardzo ciekawe.
Okazuje się, że Wydawnictwo Kropka w swoich „Dinozaurach” Matthew Barona i Dietera Brauna wysoko zawiesza poprzeczkę konkurencji.
Informacje zebrane w tej książce pochodzą od najlepszych specjalistów z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Bogate ilustracje przenoszą młodych czytelników w fascynujący świat sprzed ponad 200 milionów lat, kiedy to dinozaury po raz pierwszy pojawiły się na Ziemi.
„Dinozaury od A do Z” to książka przeznaczona dla nieco starszych dzieci, które poradzą sobie z bardziej szczegółowymi opisami świata tych zwierząt. Jednak zawartej w niej informacje fascynują i wciągną młodych czytelników na wiele godzin.
Nauka przez zabawę? Tak, ponieważ to najlepszy sposób zdobywania wiedzy. I jeśli towarzyszy temu prawdziwe zaangażowanie w omawiany temat, nie może być skuteczniejszej formy nauki! 

Tu kupisz książkę

Autor – Dr Matthew Baron
Ilustracje – Dieter Braun
Tłumaczenie – Grażyna Winiarska
Wydawnictwo – Kropka
Rok wydawania – 2020
Oprawa – twarda
Format – 19.0 x 24.7 cm
Ilość stron – 184
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂