Kategorie
aktualności książka wiek 3

Kocyk – wiek 3+

„Kocyk” Miguela Gouveia to cudowna opowieść o miłości, czułości i pięknej relacji dziadka z wnukiem. To również historia o upływie czasu, który pokazuje jak bliskie sobie osoby troszczą się o siebie, wspierając się w różnych, czasami trudnych sytuacjach. 
Książka rozpoczyna się narodzinami Józia, który dostaje wówczas od dziadka ręcznie uszyty kocyk. Od tej pory chłopczyk nie rozstaje się z ulubionym podarunkiem. Z czasem kocyk się niszczy, ale za każdym razem zaradny dziadek szyje z niego różne części garderoby dla wnuka. Dzieje się tak do momentu, kiedy materiału starcza jedynie na obleczenie guzika. I mogłoby się wydawać, że nic więcej się już nic nie da zrobić, ale dziadzio po raz kolejny zaskakuje Józefa, tworząc coś z niczego, otwierając przez to kolejną, piękną historię. 
Opowieść „Kocyk” z cudownymi ilustracjami Raquela Catalina pokazuje jak można pokonać czas i zachować w pamięci ukochane osoby, których już nie ma. Uczy jak utrwalać chwile z dzieciństwa, które nieraz wywierały na nas ogromny wpływ i kształtowały nasze wartości.

Tu kupisz książkę

Autor – Miguel Gouveia
Ilustracje – Raquel Catalina
Tłumaczenie – Świda Monika
Wydawnictwo – KROPKA
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Format – 20.0 x 24.7 cm
Ilość stron – 32
Wiek – 3+ 

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂