Kategorie
aktualności książka wiek 6

Świna Malwina – wiek 6+

„Świnia Malwina” to najnowsza opowieść Krzysztofa Łapińskiego, w której występują bohaterowie znani dzieciom z książki „Dzik Dzikus”, nominowanej w 2021 roku do nagrody Literacka Podróż Hestii.
„Świna Malwina” to niezwykła historia, która w emocjonalny sposób dotyka wielu istotnych w naszych czasach tematów. Pokazuje jak ważne jest traktowanie z szacunkiem innych, pomaganie im, wspieranie, bycie tolerancyjnym i wrażliwym na cudzą krzywdę. Ta mądra opowieść przypomina młodym czytelnikom, że każda żywa istota zasługuje na bezpieczne i wolne życie.
Tytułowa bohaterka pewnego dnia pojawiła się w Lesie Kabackim. Z początku wśród leśnych zwierząt wzbudzała strach, ale kiedy okazało się, że sympatyczna i urocza świnia potrzebowała zrozumienia, wsparcia i pomocy, ich nastawienie zmieniło się.
„Świnia Malwina” to mądra literatura, która zmusza do refleksji. Choć dotyka poważnych spraw, napisana jest językiem zrozumiałym dla najmłodszych czytelników, a baśniowe ilustracje Marty Kurczewskiej dopełniają całości historii. To książka, którą śmiało mogę polecić już 6-letnim pożeraczom książek.

Autor – Krzysztof Łapiński
Ilustracje – Marta Kurczewska
Wydawnictwo – Agora dla dzieci
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda
Format – 20x2x16 cm
Ilość stron – 264
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz