Kategorie
aktualności książka wiek 4

Wszyscy się liczą – wiek 4+

“Wszyscy się liczą” Kristin Roskifte to picturebook, który z jednej strony zaprasza dzieci do szukania i liczenia, a z drugiej przekazuje ważne treści o nas ludziach, o naszej niepowtarzalności i wyjątkowości. Ale po kolei.
Na każdej stronie pojawiają się rożne postacie. Na początku jest jedna, potem dwie, trzy, pięć, piętnaście, pięćdziesiąt, sto, aż w końcu widzimy ziemię pełną ludzi. Dzieci przyglądając się im mogą zobaczyć jak jedni tańczą czy uczą się, a inni grają w piłkę lub bawią się w chowanego. Te wyliczenia to czysta matematyka, a także nauka spostrzegawczości. Ale to nie wszystko. “Wszyscy się liczą” to przede wszystkim wyjątkowa lekcja tolerancji, wrażliwości na drugiego człowieka i umiejętności współodczuwania. Pokazuje dzieciom jaki świat jest ciekawy. Jest przecież wiele ras, kultur, wierzeń, czy zainteresowań i nie warto tego ignorować, ani się bać. Przecież Wasz maluch, który w przyszłości będzie rozumiał, że jest częścią dużej różnorodnej społeczności, będzie bardziej otwarty na innych, bardziej empatyczny, chętniej pomagający i szczęśliwszy.
“Wszyscy się liczą” to naprawdę bardzo dobra książka. Czas spędzony przy niej gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale też uwrażliwia młodego człowieka, co jest w dzisiejszych czasach ogromną wartością. Gorąco polecam.

Autor – Kristin Roskifte
Ilustracje – Kristin Roskifte
Tłumaczenie – Milena Skoczko
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Ilość stron – 64
Wiek – 4+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂