Kategorie
aktualności książka wiek 3

Zacisze krecika – wiek 3+

“Zacisze krecika” Jane Chapman to niezwykle urocza książka dla dzieci, która w sposób magiczny opowiada o przyjaźni, zrozumieniu i szukaniu rozwiązań w trudnych sytuacjach. Autorka przenosi nas w świat krecika, który wraz z przyjacielem bobrem mieszka w przytulnym domku na drzewie. To miejsce jest dla nich oazą spokoju i beztroskiego odpoczynku, gdzie wieczory rozświetlane są gwiazdami na niebie. Jednak z czasem do domku zaczynają przychodzić z wizytą różne zwierzęta. Pojawiają się mama króliczka ze swoim malcem, wiewiórka, borsuk, jeże i samotna sowa. Krecik, mimo że lubi towarzystwo, zaczyna odczuwać przytłoczenie dużą ilością gości. Pewnego wieczoru postanawia więc wyjść na samotny spacer, tęskniąc za spokojem i beztroskimi wieczorami z bobrem.
“Zacisze krecika” to historia, która zaskakuje swoją głębią i mądrością. Autorka przekazuje dzieciom ważne przesłania, takie jak zrozumienie potrzeb innych, słuchanie i współczucie. Wprowadza także pojęcie szukania rozwiązań w trudnych sytuacjach, co może być cenną lekcją dla małych czytelników.
Największym atutem tej książki są jednak ilustracje, niezwykle urokliwe i pełne detali, co sprawia, że czytelnik może zanurzyć się w magiczny świat krecika i jego przyjaciół. Równocześnie doskonale wspierają one przekaz treści, nadając książce dodatkowego wymiaru emocjonalnego.
“Zacisze krecika” to książka, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przesłanie o wartości przyjaźni, zrozumienia i współczucia jest uniwersalne i ważne dla każdego wieku. Polecam tę książkę wszystkim, którzy poszukują pięknych opowieści pełnych mądrości i wartości.

Autorka – Jane Chapman
Ilustracje – Jane Chapman
Tłumaczenie – Ewa Borówka
Wydawnictwo – Wilga
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 29 x 0,8 x 25 cm
Ilość stron – 28
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz