Kategorie
książka wiek 5

Horror! Czyli skąd się biorą dzieci – wiek +5

Dorośli rozbierają się, mocno do siebie przytulają i jest im bardzo miło – opowiadał bez emocji Bodzio. – A siusiak taty rośnie i robi się na tyle duży, że tata może go włożyć w to miejsce u mamy do siusiania.
– Blee… – Skrzywił się Grześ.
– Blee… – Skrzywiła się Rozalka.
– Tak tu jest napisane. – Bodzio wzruszył ramionami. – Dorosłym to podobno sprawia przyjemność. Dzieciom by nie sprawiało, no ale my mamy zabawki, a oni nie, więc może dlatego tak to już jest…
– Przestań – jęknęła pani dyrektor.
– A gdy dorosłym robi się od tego przytulania bardzo przyjemnie – kontynuował niezrażony Bodzio – z siusiaka taty wypływają ple… ple…
– Plemniki – podpowiedziała odruchowo pani dyrektor.
– Właśnie, plemniki – Bodzio pokiwał głową. – I te plemniki gonią jak najszybciej do takiego małego jajeczka, które jest gdzieś w brzuchu mamy. Plemnik, który jest pierwszy, wygrywa, wchodzi do jajeczka, no i tak zaczyna się dziecko.

To fragment “Horroru…” Tak to już jest, że przychodzi moment w życiu naszych pociech, kiedy zaczynają być ciekawe jakim cudem pojawiły się na świecie. Dla niektórych rodziców ten temat może być horrorem, co tu powiedzieć, jak powiedzieć, ile powiedzieć, po prostu “dramat”:)
Na dobry początek możecie usiąść razem ze swoimi  najmłodszymi i przeczytać tę książkę. Grzegorz Kasdepke w genialny sposób podsuwa pomysł, jak poradzić sobie z tematem skąd się wzięły dzieci. Wszystko napisane jest w sposób lekki, przystępny, z humorem i zrozumiale dla młodego czytelnika.

Autor – Grzegorz Kasdepke
Ilustracje – Marcin Piwowarski
Wydawnictwo – NASZA KSIĘGARNIA
Rok wydania – 2010
Oprawa – twarda
Ilość stron – 64 strony
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂