Kategorie
książka wiek 4

Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia – wiek 4+

Dziś o trochę starszej książce czyli “Kosmicznych odkrywcach. Franiu i jego babci” Grażyny Bąkiewicz.
Któregoś dnia, kiedy Franio został w domu sam ze swoją babcią, wpadł na pomysł zbudowania rakiety kosmicznej, którą chciał wyruszyć w międzygalaktyczną podróż. Miała ona kształt kota i posiadała napęd na cztery biegi. Zaraz po starcie Franio, jego babcia oraz jamnik Gucio od razu mieli przygody. Dokładnie musieli zbadać Drogę Mleczną, spotkali niezwykłych mieszkańców podziemnego miasta, uciekali przed piratami kosmicznymi, pomogli stworowi, który odżywiał się tylko cukierkami. Za każdym razem nasi bohaterowie musieli wykazać się odwagą, sprytem, ale też współczuciem i zrozumieniem dla napotkanych nieziemskich istot.
Opowieść o Franiu i jego babci, którzy podróżują po kosmosie uczy, czym jest tolerancja, dlaczego ważne są dobre relacje z innymi, jak wspierać się w trudnych chwilach i, że nie zawsze zawsze najważniejsza jest wygrana, ale dobra zabawa. Warto też wspomnieć o świetnych ilustracjach Artura Nowickiego, które idealnie uzupełniają czytaną opowieść.
Książka została nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren i uznana za najlepszą współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Autor – Grażyna Bąkiewicz
Ilustracje – Artur Nowicki
Wydawnictwo – PAPILON
Rok wydania – 2014
Ilość stron – 64
Wiek – 4+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂