Kategorie
książka wiek 9

Księga dżungli – wiek 9+

Dzisiaj słów parę o kolejnym na naszej liście klasyku, czyli o “Księdze dżungli” Rudyarda Kiplinga . Tyle już  o tej książce napisano, że przypominanie Wam o treści, byłoby stratą czasu. Napiszę tylko czym “Księga Dżungli” nie jest. Dżungla z powieści Kiplinga nie jest taka, jaką znamy z bajek Disneya dla dzieci. Zwierzęta nie są pokorne, miłe i sympatyczne, a dzikie, silne, niebezpieczne i groźne. Śmierć jest tutaj czymś naturalnym i czeka praktycznie na każdym kroku – mówi się o niej wprost, bez słodzenia i owijania w bawełnę. Jednocześnie panuje tutaj ład, harmonia i porządek. Zwierzęta przestrzegają ustalonych, choć nie spisanych zasad, a ich łamanie, czy sprzeciw wobec władzy są karane – nawet najwyższą ceną.
Jest to zdecydowanie lektura dla starszych dzieci i dla dorosłych. Każdy znajdzie w niej aktualne odniesienia adekwatne do swojego doświadczenia i wieku.
“Księga dżungli” znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Autor – Rudyard Kipling
Ilustracje – Józef Wilkoń
Tłumaczenie – Andrzej Polkowski
Wydawnictwo – MEDIA RODZINA
Rok wydania – 2009
Oprawa – twarda
Ilość stron – 232
Wiek – 9+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂