Kategorie
książka wiek 3

Leśne wędrówki – wiek 3+

Obserwowanie przyrody uwrażliwia, wymaga cierpliwości i skupienia, co nierzadko jest wyzwaniem dla naszych dzieci. W dobie internetu, telewizji i gier komputerowych, zaplanowanie wycieczki do lasu staje się czasami nie lada wyzwaniem. Często nasze pociechy nie rozumieją, co takiego atrakcyjnego może być w wyprawie, gdzie tylko są drzewa i w dodatku mogą napaść ich kleszcze i pająki.
“Leśne wędrówki” Marii Dunin-Wąsowicz z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej to świetny przewodnik po leśnym świecie. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Muchomor, mieliśmy okazję poznać przedpremierowo książkę, która “pachnie” lasem, zachęca do poznawania jego tajemnic, szukania tropów zwierząt i odwiedzania ich domów, by zobaczyć jak żyją.
To książka, która nie “koloryzuję” leśnego świata. Jej treść jest wyważona, zrozumiała dla dzieciaków, ale nie banalna, a ilustracje oddają ducha leśnej przygody. Wszystko to sprawia, że kiedy wyruszycie z Waszymi dzieciakami w prawdziwe zielone ostępy, będziecie przygotowani na to, co można tam spotkać.

Autor – Maria Dunin-Wąsowicz
Ilustracje – Elżbieta Wasiuczyńska
Wydawnictwo – MUCHOMOR
Rok wydania – wrzesień 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 31
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂