Kategorie
książka wiek 6

Mały pokój z książkami – wiek 6+

“Mały pokój z książkami” Eleanor Farjeon to zbiór 27 pięknych opowiadań, które swoim klimatem przypominają klasyczne baśnie. Nie znajdziecie tam jednak krasnoludków, smoków czy elfów, ale historie dzieci, które na co dzień zmagają się z różnymi przeciwnościami. Opowiadania pełne są mądrości i refleksji co powoduje, że po przeczytaniu każdego, “zatrzymujemy” się na chwilę, by np. odnieść się do własnych doświadczeń czy przyzwyczajeń.
Kiedy będziecie czytać tę książkę z dziećmi zobaczycie ile ciekawych tematów podsuwa ona do dyskusji. Nie oznacza to, że jest to książka smutna i poważna. Przez to, że napisana jest w konwencji baśni, historie czyta się z przejęciem i ogromnym zaciekawieniem, kibicując głównym bohaterom.
W Polsce opowiadania te, pierwszy raz wydano w 1971 roku, natomiast ostatnie wznowienie przez Wydawnictwo Dwie Siostry, zostało uzupełnione o dziewięć tekstów pominiętych w poprzednich edycjach.
Ponadto, opatrzono ją oryginalnymi ilustracjami Edwarda Ardizzone, angielskiego malarza, pisarza i ilustratora, laureata pierwszego w historii Medalu Kate Greenaway za książkę „Tim All Alone”.

Autor – Eleanor Farjeon
Ilustracje – Edward Ardizzone
Tłumaczenie – Hanna Januszewska, Ewa Rajewska
Wydawnictwo – DWIE SIOSTRY
Rok wydania – 2018
Oprawa – twarda
Ilość stron – 452
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂