Kategorie
książka wiek 2

Odwagi zajączku – wiek 2+

Wspieranie dzieci, żeby były odważne, ciekawe świata i otwarte na innych, to podstawa. Każdy rodzic stara się, żeby jego dziecko było pogodne, nie miało trudności z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, nie bało się wyrażać swojego zdania etc. A jak nam wychodzi? Bywa różnie, odnoszę nawet wrażenie, obserwując otoczenie, że współczesne pokolenie rodziców ma częściej, niż ich rodzice, tendencję do ograniczania swych pociech, trzymania je “pod kloszem” i wyręczania.
Przykładów na tego typu zachowań można by mnożyć i mnożyć i z pewnością każdy z Was, po dłuższym zastanowieniu, potrafiłby sobie przypomnieć sytuacje z własnego życia.
“Odwagi zajączku” Nicoli Kinnear to książeczka, która ma pomóc i Małym i Dużym. Dzieciom przełamywać naturalne strachy i stawiać czoło lękom, a nas rodziców zmusić do zastanowienia się, czy aby na pewno nasze pomysły na wychowanie “odważnych” dzieci są skuteczne.
Książka jest picturebookiem, więc skierowana jest dla tych najmłodszych czytelników. Opowiada historię przyjaźni dwóch zajączków Logana i Luny. Logan to domator i pełny lęku zwierzak, natomiast Luna, to jego przeciwieństwo. Jak się domyślacie połączenie tych dwóch skrajności musi do czegoś doprowadzić. A do czego? Na pewno do poważnej rozmowy między Wami, a Waszymi pociechami.

Autor – Nicola Kinnear
Ilustracje – Nicola Kinnear
Tłumaczenie – Małgorzata Cebo-Foniok
Wydawnictwo – AMBER
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 40
Wiek – 2+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂